خانه / خبرهای اجتماعی / نوشته جدید: اقدامات شهرداری در مناسب‌سازی شهر برای معلولان رصد می‌شود

نوشته جدید: اقدامات شهرداری در مناسب‌سازی شهر برای معلولان رصد می‌شود


انوشیروان محسنی بندپی

به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی با قرائت پیام رئیس جمهور به مناسبت روز جهانی معلولان افزود: اقدامات انجام شده در زمینه حمایت از معلولان باید مورد ارزیابی و بازنگری قرار گیرد تا بدانیم سازمانهای متولی تا چه اندازه توانسته اند مسیر را برای شکوفایی معلولان و نبوغ خلاقیت آنان هموار کند.

وی با اشاره به موفقیت ورزشکاران پارالمپیکی  ادامه داد: این معلولان ورزشکار محدودیتهای جسمانی را کنار زدند و با عزم ملی فرصتهای بالندگی را ایجاد کردند.

رئیس سازمان بهزیستی اضافه کرد: جشنواره تئاتر معلولان با حضور هشت کشور خارجی در اصفهان برگزار می شود که هدف آن شکوفای خلاقیت هنری افراد دارای معلولیت است.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: بهزیستی به عنوان متولی نظارت، اقدام و عمل در حوزه معلولان به تنهایی نمی تواند مشکلات این قشر از جامعه را برطرف کند بلکه همکاری همه دستگاهها به ویژه سمن‌ها و تشکلهای معلولان ضروری است.

وی تاکید کرد: اولویت بهزیستی ایجاد زمینه برای حضور معلولان در فعالیتهای اجتماعی است و در همین راستا شورای مناسب سازی به تحلیلی از وضعیت مناسب سازی در دستگاههای دولتی و شهرداری اقدام کرده است.

رئیس سازمان بهزیستی گفت: اشتغال و مسکن معلولان و ارائه وسایل کمک توانبخشی به معلولان زمینه ورود بیشتر افراد معلول به جامعه را فراهم می کند.

محسنی بندپی ادامه داد: باید با بهره گیری از همه توان دولت و سمن ها شرایطی را ایجاد کنیم تا به حقوق معلولان در افزایش مستمری، حمایتهای درمانی و بیمه ای و معیشت افراد دارای معلولیت بیشتر توجه شود.

آی آر همپا یکی از برترین وب سایتهای ارائه اخبار اجتماعی در جمهوری اسلامی می باشد. خبرهای این وب سایت از بهترین منابع خبری در ایران تهیه شده و روزانه بروزرسانی میگردد. شما میتوانید جهت دسترسی به

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *