خانه / خبرهای اجتماعی / نوشته جدید: دستگیری ۲ شکارچی غیرمجاز در دزفول

نوشته جدید: دستگیری ۲ شکارچی غیرمجاز در دزفول


شکارچی

فرهادقلی نژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در پی گشت و کنترل شکارگاه های آزاد در منطقه زاویه های دزفول، دو نفر شکارچی غیرمجاز در حین مبادرت به شروع شکار در دزفول دستگیر شدند و از شکار گونه های پرنده توسط آنها جلوگیری به عمل آمد.

وی افزود: هر گونه شکار و صید گونه های وحشی نیازمند اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست است و شکار و صید غیر مجاز بدون اخذ پروانه، جرم و متخلفان دستگیر خواهد شد.

رئبس اداره محیط زیست دزفول گفت: شکار و صید پرندگان وحشی در ماه اخیر به دلیل احتمال خطر شیوع آنفولانزای پرندگان ممنوع اعلام شده است.

وی همچنین از رهاسازی یک بهله پرنده سارگپه در طبیعت دزفول خبر داد و گفت: این پرنده که به دلیل بیماری تحویل اداره حفاظت محیط زیست دزفول شد، پس از درمان و مداوای اولیه و مراقبت لازم، در طبیعت رهاسازی شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول ادامه داد: تحویل پرندگان بیمار از سوی شهروندان در جوامع محلی اقدامی موثر و مفید در راستای حفاظت از گونه های جانوری است.

قلی نژاد بیان کرد: در شهرستان دزفول اطلاع رسانی مناسبی در جهت تحویل گونه های جانوری و مداوای آنها برای رهاسازی مجدد در سال های اخیر انجام گرفته که بااستقبال خوبی ازسوی مردم مواجه شده است.

آی آر همپا یکی از برترین وب سایتهای ارائه اخبار اجتماعی در جمهوری اسلامی می باشد. خبرهای این وب سایت از بهترین منابع خبری در ایران تهیه شده و روزانه بروزرسانی میگردد. شما میتوانید جهت دسترسی به

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *