خانه / خبرهای اجتماعی / نوشته جدید: ۲.۵ میلیون دانش آموز کشور در مدارس خیرساز تحصیل می کنند

نوشته جدید: ۲.۵ میلیون دانش آموز کشور در مدارس خیرساز تحصیل می کنند


مرتضی رئیسی رئیس سازمان نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی رئیسی ظهر امروز جمعه در آئین افتتاح مجتمع ورزشی زنده یاد حاج کاظم ریسمان سنج که با حضور مسئولان در دزفول برگزار شد، اظهار کرد: خیران مدرسه ساز نقش ویژه ای در اداره آموزش و پرورش کشور دارند.

وی افزود: در کشور افراد ثروتمند زیادی وجود دارد اما خداوند به عده قلیلی توفیق بخشش و ایثار به ویژه برای کمک به امر آموزش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم را می دهد.

معاون عمران وزیر آموزش وپرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه آموزش و پرورش بدون وجود خیران تحرکی نخواهد داشت، گفت: در حال حاضر ۲.۵ میلیون نفر از دانش آموزان کشور در مدارس خیرساز مشغول به تحصیل هستند.

برخی مدارس فاقد استاندارد هستند 

رئیسی ادامه داد: با این وجود هنوز هم مدارس زیادی در سطح کشور وجود دارند که از کوچکترین امکانات رفاهی و آموزشی برخوردار نیستند به گونه ای که ۳۰ درصد از مدارس کشور فاقد استانداردهای لازم هستند.

وی بابیان اینکه ۲۰ درصد از مدارس کشور نیازمند مقاوم سازی و ۱۰ درصد تخریبی هستند، تاکید کرد: داشتن مدرسه ایمن حق هر دانش آموز ایرانی است که این امر باید به عنوان یک مطالبه توسط مسئولان به ویژه نمایندگان مجلس پیگیری شود.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات شایسته خانواده نیکوکار ریسمان سنج گفت: خانواده ریسمانسج در استان های تهران، البرز، کردستان، خراسان و خوزستان چندین واحد آموزشی و ورزشی ساخته و یا در حال احداث هستند که وجود این خیران ملی یک افتخار محسوب می شود.  

رئیسی در پایان با تقدیر از زحمات مسئولان آموزش وپرورش دزفول و استان، فرماندار و نماینده دزفول در مجلس، مجمع خیرین مدرسه ساز خوزستان و به ویژه دزفول، استاندار خوزستان و مسئولان اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان یادآور شد: از مسئولان شهرستان دزفول انتظار داریم که در حفظ و نگهداری از این فضاهای آموزشی و ورزشی خیرساز بیش از پیش تلاش کنند چرا که برای احداث آنها زحمات زیادی کشیده شده است.

آی آر همپا یکی از برترین وب سایتهای ارائه اخبار اجتماعی در جمهوری اسلامی می باشد. خبرهای این وب سایت از بهترین منابع خبری در ایران تهیه شده و روزانه بروزرسانی میگردد. شما میتوانید جهت دسترسی به

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *